Díl devátý – CVR na vozech Citybus

 

Tentokrát se podívám do ne až tak vzdálené minulosti čekají nás fotografie tří Citybusů a jejich CVR, Vozy sice v Českých Budějovicích stále můžeme potkat ale ovšem již bez CVR které nyní připomeneme.  Karosa Renault Citybus tak to je celé jméno vozu který se nám ukazuje na fotografii v reklamě na firmu Trodat a to v Zastávce Družba – Igy (dříve Družba)  ev.č. 208.  Druhá fotografie nám představuje Citybus ev.č. 211, se svou CVR GE capital leasing tehdy ještě vůz zářil novotou. A nakonec fotografie vozu ev.č. 212 s reklamou na Min servis. Za fotografie patří velké poděkování Jakubovi A. který nám je zaslal na redakční e-mail.

 

Díl osmý – Doklady tak jak se s nimi dnes již nesetkáte

 

V tom to díle se vám pokusíme přiblížit několik dokladů se kterými se setkáte snad jen v knihách vašich rodičů a prarodičů kteří tyto cestovní doklady často používali jako záložky, schválně zkuste zapátrat možná že nějakou tu jízdenku také najdete. A nakonec jeden jízdní řád z roku 1996. 

 

Díl sedmý – Podoby vozů z propadliště dějin II

 

První snímek nám představuje Karosu B741 ev. č. 129 na trolejbusové výluce s reklamou na čerpadla Neptun, vůz ani reklamu v ČB již nenajdete. Druhý snímek nám ukazuje Karosu B741 ev.č. 136 v Reklamě na Firmu Bosch, vůz již reklamu nemá, ale stále brázdí své kilometry v budějovické síti. No a poslední snímek nám ukazuje podobu vozu 283 s reklamou na jihočeské stavby, který byl nasazen na výluce ČD. Opět patří velké poděkování,  portálu Citybus.cz

 

Díl šestý – podoby vozů z propadliště dějin

 

Prázdniny jsou již nenávratně pryč a opět se vracíme do archivů abychom oprášily pár fotografií. V dnešním již šestém dílu se podíváme do doby ne tak dávné, ocitáme se v červenci roku 2001, Na první fotografii se jsme na točně Máj- A. Barcala kde právě odpočívá vůz ev. č.  121 nasazený na trolejbusové lince číslo 3 vůz by jste dnes v Budějovicích potkali ovšem již rok po pořízení fotografie prošel GO a tak jeho podoba je již úplně jiná můžeme tak alespoň posoudit jak moc městský nátěr autobusům v ČB slušel. Druhý snímek nám představuje vůz ev. č. 134 který měl v té době velice slušivou reklamu dokonce byl nastříkán do modré barvy tak jako vůz ev. č. 27 ovšem u vozu 134 byla po odstranění CVR barva přestříkána na bílou a tak vůz můžeme dodnes potkat v ČB, kromě potahu sedadel a změny nátěru žádnou jinou změnou neprošel. No a poslední fotografie nám představuje vůz ev. č. 131 který v té době byl majitelem reklamy na Citroen ještě několik let po odstranění jezdil s červeným pruhem, vůz již v ČB nenajdete v roce 2007 byl odprodán soukromé osobě v současnosti o vozu nemám žádné bližší informace ani fotografie, pokud o něm někdo ví nebo má nějakou fotografii ze současnosti napište na e-mail. Nakonec chci poděkovat portálu citybus.cz bez kterého by tento díl nemohl vzniknout.

 

Díl pátý – Doby dávno minulé

 

V dalším díle se podíváme na opravdu archivní fotky, jen prosím omluvte kvalitu fotek která je dána dobou, zároveň chci poděkovat člověku který mě fotky poskytl k naskenování ale nepřál si být jmenován. 

Na prvním snímku můžeme vidět vůz ŠM 11 Ev. č. 174, který právě odjíždí od dnešní České spořitelny. Na druhé fotografii je vůz Škoda 706 RTO který zastavil v dnešní Lannově třídě. A na Lannově třídě ještě zůstaneme jen se posuneme blíže k nádraží a zde stojí vůz 8Tr. 

 

Díl čtvrtý – co v Budějovicích upadlo do zapomění…

 

V První fotografii se můžeme podívat do nedávné minulosti na vůz ev. č. 222 v reklamě na Italský nábytek, druhá fotografie nás zavede opět do vozovny novohradská kde v hale odpočívá vůz Karosa B931 ev. č. 288. No a nakonec se můžeme podívat na jízdenky z roku 2000.

 

Díl třetí – zajímavosti všedních dnů…

 

Dříve hojně používaná tabulka dnes se již tato tabulka pomalu propadá do zapomnění a v celém DP sem našel pouze jednu na hale těžké údržby.  Brzy se možná tahle tabulka stane součástí vozu 15Tr ev. č. 01. Původní upozorňující nálepka o předprodeji jízdenek  ještě s původním logem DP. No a do třetice pamětní jízdenka k příležitosti obnovení trolejbusové dopravy z roku 1991.

 

Díl druhý – Co všechno odvál čas…

 

První fotografie nám ukazuje dříve velice populární reklamu na firmu Bosch, která byla postupně aplikována na několika vozech ve stejném provedení a stala se tak ve své době absolutním rekordmanem v počtu CVR na vozech jednoho typu. Dnes již tuto CVR v Českých Budějovicích nenajdeme i vůz ev.č. 132 odvál čas. Další zajímavou reklamou byla reklama na voze Karosa B941 na JČE, kloubáky byli na lince 11 samozřejmostí ale později je nahradila sóla dnes se na linku 11 kloubové vozy opět díky dostatečnému počtu kloubových vozů vrátily, a jistě zvyšují komfort cestování. Poslední fotografie nás zavede do zastávky U soudu, kde právě zastavil vůz Solaris Urbino 15 II ev.č. 153 reklama byla první na tom to voze aplikovanou nebyla až tak složitá a jistě zaujala, ale vůz v této podobě už v ulicích Budějovic nepotkáme, ale má CVR od stejného zadavatele Mane Stavební která ale spíš připomíná jeskyni než autobus.

 

Díl první – CVR které na Novohradské již nenajdete

 

První fotografie nás zavede do vozovny autobusů Novohradská, kde odpočívá vůz Karosa B941 ev. č 146 se zajímavou reklamou na restauraci Hradební. V pozadí vůz Karosa B741 ev. č. 102. Oba vozy odpočívají ve vozovně autobusů Novohradská. S druhou fotografií zůstáváme ve stejné vozovně jen se přemístíme o kousek dál, do haly kde stojí Solaris Urbino 12 II ev.č. 226 s CVR na Realistav s.r.o. No A nakonec se vrátíme zpět na odstavnou plochu a zde již čeká na svůj výjezd vůz karosa B732 ev. č. 278 s CVR na studio Ergoline.